ĐOKOVIĆ U PROBLEMU: Velika BRIGA za Novaka!
Novak Đoković, Foto: Valery HACHE / AFP / Profimedia

nije dobro

Sve više razloga za zebnju

Objavljeno: 19:16h

Rafael Nadal je turnir u Barseloni završio porazom od Aleksa De Minora, ali mu se sada osvetio na Mastersu u Madridu.

Čuveni Španac je lako slomio otpor Australijanca i savladao ga rezultatom 2:0 (7:6, 6:3) u okviru 2. kola turnira u prestonici Španije.

Bio je ovo njihov šesti međusobni duel i četvrti trijumf Rafe, a meč je trajao 123 minuta.

U prvom setu je bila viđena velika borba. Nadal je odmah poveo sa 2:0, ali je De Minor potom napravio veliku seriju i poveo rezultatom 4:3 i imao brejk prednosti.

Rafael Nadal
Rafael Nadalfoto: Thomas COEX / AFP / Profimedia

Ipak, već u osmom gemu Rafa vraća brejk i stiže do 4:4. Novih brejkova nije bilo, pa se otišlo u taj-brejk.

Nadal ga je sjajno otvorio i lako stigao do 6:2 i četiri set lopte. De Minor je uspeo svih četiri da spasi, ali je Nadal potom dobio još jednu set loptu koju koristi i osvaja prvi set i taj-brejk rezultatom 8:6.

Ovo je imalo veoma loš utican na De Minora, koji u drugom setu nije ličio na sebe. Nadal je zagospodario terenom, napravio dva brejka i osvojio set rezultatom 6:3.

Španski teniser će se u okviru 3. kola sastati sa Pedrom Kaćinom iz Argentine.

Ovo svakako nisu dobre vesti za Novaka, koji će u Parizu na Rolan Garosu u vidu Rafaela Nadala imati još jednu veliku brigu više.